Update plannen nieuwe woonwijk vlakbij woonpark De Donksbergen

05 juni 2025
De Donksbergen Flat

Plan om 190 nieuwe woningen te bouwen

Op 21 maart 2025 hebben we de plannen van de gemeente Eersel gedeeld voor een nieuwe woonwijk vlakbij woonpark De Donksbergen. Het plan is om daar 190 nieuwe woningen te bouwen.

De huizen zijn bedoeld voor verschillende groepen mensen. Denk aan starters op de woningmarkt (mensen die voor het eerst een huis kopen of huren) en mensen die een sociale huurwoning zoeken. Ook worden er 15 tot 25 huizen verhuurd aan het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers) voor de opvang van asielzoekers.

Een ander mogelijk plan is een tijdelijke opvanglocatie voor het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers).

De gemeente Eersel is nu bezig met een onderzoek (haalbaarheidsonderzoek) voor de nieuwe woonwijk en voor een opvanglocatie.

Informatie website gemeente Eersel is klaar
De gemeente Eersel heeft een website gemaakt waar alle informatie op staat over de plannen. Ook vind je er veelgestelde vragen met antwoorden. Wil je op de hoogte blijven? Dan kun je alles lezen op: www.eersel.nl/asielopvang

Wat betekenen de nieuwe plannen van de gemeente voor Lunet?
We vinden het belangrijk dat iedereen fijn kan werken en wonen. Ook mensen die niet bij Lunet wonen of werken. Vanuit deze gedachte houdt Lunet de plannen goed in de gaten en blijven we in gesprek met de gemeente Eersel.

Heb je vragen over de plannen van de gemeente Eersel?
Dan kun je die stellen aan de gemeente Eersel via het contactformulier op hun website.