Stemmen én meedoen: een dag vol nieuwe ervaringen

19 maart 2026
Website

Op woensdag 18 maart waren de gemeenteraadsverkiezingen. In heel Nederland gingen bijna tienduizend stembureaus open. Tussen 07.30 en 21.00 uur kunnen bijna 13,5 miljoen Nederlanders van 18 jaar of ouder hun stem uitbrengen. Ook in Eindhoven en De Kempen konden mensen stemmen.

Bij het stembureau aan de Samarialaan in Eindhoven hielpen ervaringsdeskundige Samie en Projectcoördinator Buro MAXX Jolanda van Eijndhoven de kiezers. Voor Samie was het een bijzondere dag. Normaal werkt hij in de keuken van LuuXX, maar nu hielp hij bij het stemmen. “Ik vind het belangrijk dat iedereen zijn stem laat horen,” zegt hij enthousiast.

Lunet werkt sinds kort samen met Stichting Prokkel. Daardoor komen er nog meer leuke activiteiten aan. Misschien gaan ervaringsdeskundigen wel een keer naar een raadsvergadering of lopen ze een dag mee met de burgemeester.

"Iedereen is hier welkom"
Ook in Hapert werd volop gestemd. Arbeidscentrum De Wisselstroom was voor één dag een stembureau. De helpers deden mee als onderdeel van hun opleiding Rondleider. Deze scholing wordt op maat verzorgd door het Leercentrum. Zo leerden ze iets nieuws én konden ze meteen meewerken.