Kom ook naar de open dag van de LuuXX Bakkerij 13 oktober!
07 oktober 2026
Neem een kijkje en ontdek wat er wordt gemaakt. De winkel is gevuld en misschien valt er iets te proeven?
Benieuwd naar de LuuXX Bakkerij op woonpark De Donksbergen? Op dinsdag 13 oktober zetten we van 13.00 tot 15.00 uur de deuren open. Iedereen is van harte welkom om binnen te lopen en kennis te maken met de bakkerij!
Met deze open dag willen we graag meer mensen kennis laten maken met de LuuXX Bakkerij. Verwanten zijn van harte welkom, maar ook buurtbewoners en andere geïnteresseerden van buiten het woonpark nodigen we graag uit.
Tijdens de open dag kun je een kijkje nemen bij de bakkerij en ontdekken wat er allemaal wordt gemaakt. De winkel is gevuld met lekkere producten die je kunt kopen en uiteraard zorgen we voor een gezellige sfeer. Misschien valt er hier en daar ook iets te proeven?
De LuuXX Bakkerij is gevestigd in het restaurant op woonpark De Donksbergen.
Praktische informatie
- Dinsdag 13 oktober
- 13.00 – 15.00 uur
- Woonpark De Donksbergen, Berkvenseweg 2 in Duizel
Vanaf de ingang van het woonpark kun je de bordjes naar de LuuXX Bakkerij volgen.
Loop gerust binnen. We ontmoeten je graag op 13 oktober!
Lees het verhaal
Wie LuuXX Bakkerij binnenstapt, komt in een echte bakkerij. Er wordt brood gebakken, banket gemaakt en met chocolade gewerkt. De apparatuur is professioneel en de kwaliteit is hoog. Maar wat deze bakkerij vooral bijzonder maakt, zijn de mensen die er werken.
Bij LuuXX Bakkerij werken 21 cliënten, met maximaal 14 bakkers per dag. Samen met drie gediplomeerde bakkers, twee begeleiders en drie vrijwilligers zorgen zij iedere dag voor mooie én lekkere producten. Daarbij is één ding heel belangrijk: alles wat in de bakkerij wordt gemaakt, wordt door cliënten gemaakt.
Iedereen kan iets bijdragen
Niet iedereen hoeft hetzelfde te kunnen. De ene cliënt bakt een product helemaal zelf. Een ander zorgt voor de finishing touch en legt letterlijk de kers op de taart. Weer iemand anders maakt van een gewone gebaksdoos iets feestelijks met kleurpotloden.

Iedereen doet ertoe. En iedereen krijgt de kans om zich te ontwikkelen. Dat is in de praktijk goed te zien. Cliënten leren steeds meer en worden zelfstandiger. Natuurlijk lukt niet alles altijd. Als iemand een mindere dag heeft, nemen medewerkers soms een taak over. En als een gebakje een keer mislukt? Dan is dat niet erg. 'Opperbakker' Jos vindt dat juist belangrijk. Hij wil cliënten serieus nemen als bakkers. “Je leert meer van een fout dan wanneer we alles voor je doen.” Zijn uitgangspunt is dan ook duidelijk: niet zorgen voor, maar zorgen dat.
Zorg en bakkersvak komen samen
De kracht van LuuXX Bakkerij zit in de combinatie van vakkennis en goede begeleiding. De gediplomeerde bakkers weten alles over brood, banket en het bakproces. De begeleiders kijken juist naar wat iemand nodig heeft om prettig en zelfstandig te kunnen werken.
Begeleidster Vera vertelt: “Ik ben geen bakker. Ik kijk door de ogen van een cliënt naar een recept. Is het duidelijk en begrijpelijk? Daarnaast zorg ik ervoor dat cliënten lekker in hun vel zitten, zodat ze kunnen bakken.”
Ook de drie vrijwilligers brengen veel ervaring mee. Harrie is 80 jaar en werkt nog iedere week een dag in de bakkerij. Ad heeft jarenlang een eigen bakkerij gehad en is er iedere woensdag. Frans maakt het vrijwilligersteam compleet. Onder de vrijwilligers is bovendien een chocolatier.
Al die verschillende kennis en ervaring komt samen op de werkvloer. En daar profiteren de cliënten iedere dag van.
Een echte bakkerij stelt ook eisen
Werken bij LuuXX Bakkerij is leuk, maar het is niet vrijblijvend. Nieuwe cliënten beginnen met een proefperiode van drie maanden. Er wordt natuurlijk gekeken naar het bakken zelf, maar ook naar andere belangrijke vaardigheden. Kom je op tijd? Werk je hygiënisch? En kun je verschillende werkzaamheden uitvoeren?
“We bakken in de ochtend en in de middag poetsen we”, vertelt Vera. “Dat is misschien minder leuk, maar het hoort er wel bij. Ook dat is de bakkerswereld. We verwachten dus echt iets van onze cliënten.”
Tegelijkertijd wordt gekeken naar wat iemand wél kan. De bakkerij is zo ingericht dat zoveel mogelijk mensen zelfstandig kunnen werken. Ook een cliënt met een visuele beperking kan bijvoorbeeld zelf meel afwegen. Een speciale weegschaal vertelt hardop hoeveel gram er op de weegschaal ligt. Zo wordt een beperking geen reden om aan de kant te staan, maar wordt gezocht naar een manier waarop iemand mee kan doen.
Trots op producten die ertoe doen
De producten van LuuXX Bakkerij vinden hun weg naar veel verschillende klanten. Cliënten van de Achtbaan helpen daarbij. Zij doen de dagelijkse bakkersronde met vaste bestellingen op het woonpark. Ook brengen ze brood en banket naar Eckartdal en de Zernikestraat.
Daarnaast levert de bakkerij aan lunchrooms en restaurants buiten Lunet. Rond feestdagen zijn er speciale producten, zoals paas- en kerstattenties. Zo maakte de bakkerij bijvoorbeeld chocoladeletters voor de gemeente Eersel. Ook bedrijven weten LuuXX Bakkerij regelmatig te vinden.
Dat maakt het werk afwisselend én betekenisvol. Zoals een cliënt het mooi verwoordt: “We zijn een echte bakkerij. Er komen veel blije mensen bij ons, omdat ze vaak iets te vieren hebben. En als iets op is, moeten we gewoon weer gaan bakken.”
En misschien is dat precies wat LuuXX Bakkerij zo bijzonder maakt. Hier gaat het niet alleen om wat iemand nodig heeft, maar vooral om wat iemand kan. Iedereen draagt op zijn eigen manier bij. Aan het brood, het gebak, de chocolade én aan het succes van de bakkerij.
Want bij LuuXX Bakkerij telt iedere bakker mee.